بی انگیزگی و بی هدفی در زندگی

گزارش
سوال

لطفاً بطور خلاصه توضیح دهید که چرا این سوال باید گزارش شود.

گزارش
لغو کردن

چندین ساله که از زندگی هیچ لذتی نمیبرم… هیچ چیزی خوشحالم نمیکنه و بهم انگیزه نمیده… آرزوهای گذشتمو فراموش کردم.. تمام مدت دنبال یافتن هدفی هستم که به زندگیم معنا بده ولی هرچی بیشتر میگردم کمتر پیدا میکنم..
واقعا نمیدونم چرا اینهمه ذهنم خالیه…..

در حال بررسی 0
ناشناس 5 ماه 1 پاسخ 42 دیده شده

پاسخ ( ۱ )

 1. لطفاً بطور خلاصه توضیح دهید که چرا این سوال باید گزارش شود.

  گزارش
  لغو کردن

  با سلام و احترام با توجه به مواردی که گفته اید به نظر می رسد در انتخاب هدف عالی در زندگی دچار مشکل شده اید. لازم است جهت بررسی از نظر افسردگی با یک روانشناس بصورت حضوری مشاوره داشته باشید.
  می توانید همه چیزهایی که دوست دارید در زندگی به انها برسید را برای خود لیست کنید. دقت کنید همه چیزهایی که می خواهید در زندگی بصورت مادی و معنوی به دست آورید را لیست کنید. سپس به هر یک از خواسته های خود بین ۰ تا ۲۰ بر اساس اهمیت نمره بدهید. مثلا چیزی که خیلی اهمیت دارد نمره ۲۰ و چیزی که اهمیت ندارد را صفر در نظرر بگیرید.
  بعد از نمره گذاری به ترتیب از بیشترین نمره تا کمترین نمره لیست را بازنویسی کنید و برای رسیدن به آنچه که اولویت بیشتری دارد تلاش خود را معطوف کنید. کمک خواهد کرد تا حرکت به سمت اهداف به تدریج شکل گیرد و با رسیدن به خواسته ها به تدریج انگیزش شما تقویت شود.
  از سوی دیگر ببینید دوست دارید برای چه چیزی زندگی کنید و لیستی از چیزهایی که کمک می کند زندگی شما معنا داشته باشد تهیه کنید با فکر کردن به این لیست و گسترش مفاهیمی که بخاطر ان به زندگی خود می توانید معنا دهید مسیر زندگی را می توانید پیدا کنید و امید را به زندگی خویش بازگردانید.
  دکتر علی شیخ الاسلامی

ارسال یک پاسخ

کدامنیتی برای تغییر کدامنیتی روی تصویر کلیک کنید